Dnia 19 września 2018 r. w Collegium Polonicum odbyła się uroczysta inauguracja transgranicznego projektu: „Pogłębienie współpracy administracji partnerskich powiatów poprzez inwestycje w transgraniczną sieć dróg”. Była to uroczystość, w której brali udział przedstawiciele władz powiatowych zarówno ze strony powiatu słubickiego jak również powiatu Odra-Szprewa.
Piękną, uroczystą oprawę tej uroczystości zapewnili uczniowie naszej szkoły. Wspaniałe występy Filipa Saputy, Patrycji Wasilewskiej, Martyny Ptak oraz Alicji Szachty, jak również pomoc przy obsłudze szwedzkiego stołu uczniów kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych zostały docenione przez organizatorów tego spotkania. Słowa starosty "Wszyscy spisaliście się na szóstkę!" w pełni oddają znaczenie ich roli i zaangażowania podczas uroczystości. Dziękujemy młodzieży za tak godne reprezentowanie naszej społeczności szkolnej.
Serdeczne podziękowania należą się również paniom, które przygotowały młodzież: pani Honoracie Kędzierskiej - opiekunce zespołu wokalnego FORTE oraz pani Martynie Płótniak - opiekunce młodzieży zajmującej się poczęstunkiem i obsługą.