We wtorek 02 października br., zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, odbyła się obcinka, zwana otrzęsinami klas pierwszych, czyli uroczyste przyjęcie w poczet uczniów pierwszoklasistów.
Oczywiście, wraz z liberalizacją podejścia do obyczajów oraz wymogami łagodnego i przychylnego traktowania wszystkich uczniów, nie mogło być mowy o otrzęsinach, jakie pamiętają nasi rodzice. Nie było więc mikstur z musztardy i octu do przełknięcia, posypywania mąką czy toru przeszkód w błocie.
Organizatorem obcinki byli najstarsi uczniowie w szkole z profilu ekonomicznego. Przygotowali zabawy na zasadzie rywalizacji klas pierwszych, które wspólnie z wychowawczyniami, zmierzyły się z konkursami typu: bieg z jajkiem, skrzynia zgadula, bandażowanie głowy rannego i jego transport czy też karmienie jogurtem przez wychowawcę oraz picie mleka z gumowej dziurawej rękawiczki i jedzenie babeczki na czas.
Zabawę obserwowała cała społeczność szkolna, według usłyszanych i zaobserwowanych relacji wszyscy dobrze się bawili.
Dla pierwszaków obcinka zakończyła się grillem z wychowawcami.
Wyniki klasyfikacji są następujące:
- I miejsce klasa IE wychowawczyni Pani Beata Steć,
- II miejsce klasa IA wychowawczyni Pani Agnieszka Gierszewska
- III miejsce klasa IBD wychowawczyni Pani Katarzyna Błońska.

Serdecznie gratulujemy i witamy w naszej szkole.

Organizatorzy: klasa IVA i wychowawczyni Anna Kozelan-Baranowska

Więcej zdjęć już wkrótce na szkolnym FB :)