W okresie od 08 do 19 lutego br. uczniowie III klasy technikum ekonomicznego realizują 2-tygodniową praktykę zawodową w biurach rachunkowych i podmiotach prowadzących pełną księgowość.

Ze względu na koronawirus wiele praktyk zawodowych w klasach technikum w CKZiU zostało wstrzymanych od końca października. Ekonomiści są pierwszą klasą, która została skierowana na praktykę, choć z dużym opóźnieniem.

W dniu 16.02.2021 roku odbyła się kontrola realizacji praktyk. Zakładowi opiekunowie praktyk bardzo chwalili naszych uczniów za poziom wiedzy teoretycznej, za zaangażowanie, kulturę osobistą i postawę wobec współpracowników.

Kontrola praktyki dotyczyła nie tylko sprawdzenia obecności uczniów na praktyce, ale także zebraniu opinii uczniów o miejscu praktyki, opinii opiekunów o praktykantach obraz bieżącej kontroli prowadzenia dzienniczków praktyki zawodowej.

W miesiącu marcu planowane są kolejne 3 zespoły na praktykę: klasy IIag, IIeg oraz IIIp5.

Opracowała: Anna Kozelan-Baranowska, Kierownik Kształcenia Praktycznego