W ostatni piątek (18-11-2022) uczniowie klasy IV technikum hotelarskiego udali się z opiekunem na wycieczkę zawodoznawczą do Hotelu Baranowski w Słubicach. Celem wyjścia było zapoznanie uczniów z ofertą obiektu oraz porównanie tej oferty z pozostałymi hotelami na terenie Słubic i okolic.

Uczniowie mieli możliwość zweryfikowania, jak wiele rodzajów usług, o których uczyli się na lekcjach, oferuje miejscowy hotel.

Dodatkowym celem opiekuna było uświadomienie podopiecznym, że odległość do hotelu nie powinna mieć tak dużego znaczenia przy wyborze miejsca realizacji praktyk zawodowych. Do tej pory tylko jeden uczeń zdecydował się na praktykę w Hotelu Baranowski i decyzji tej nie żałował. Zapewnia, że nie miał okazji się nudzić i było to wyzwanie pełne interesujących sytuacji.

Po całym obiekcie oprowadziła gości właścicielka obiektu, Pani Ewa Baranowska. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca w hotelu: jednostki mieszkalne, recepcję, kuchnię, salę restauracyjną, salę konferencyjną, saunę i grotę solną, pralnię a także otoczenie obiektu z placem zabaw, kortem tenisowym, grillem oraz Domkiem Wigwam.

Najciekawsze dla uczniów były opowieści właścicielki o nietypowych sytuacjach w hotelu, o oczekiwaniach gości i problemach związanych z funkcjonowaniem hotelu w dobie pandemii.

Wrażenie na odwiedzających, poza rozmachem i ciągłymi inwestycjami, zrobił nowoczesny system alarmu przeciwpożarowego oraz błyskawiczna decyzja właścicieli o montażu fotowoltaiki w związku z kryzysem energetycznym w kraju. Instalacja już działa i pozwoliła dodatkowo na innowacyjność w postaci montażu i udostępnieniu punktu ładowania pojazdów elektrycznych na parkingu hotelowym dla wszystkich chętnych posiadaczy takich aut.

Zachęcam, razem z uczniami klasy 4b, pozostałych uczniów technikum hotelarskiego do realizacji praktyk zawodowych w Hotelu Baranowski.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

Opiekun młodzieży podczas wyjścia
Anna Kozelan-Baranowska