Dnia 16 marca 2023 r. klasy 2h i 3h wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się w Rzepinie, skąd grupa wyruszyła w podróż w komfortowych warunkach pociągiem PKP Intercity. Chętni uczniowie mogli skorzystać z usług gastronomicznych wagonu WARS.
Na miejscu spacerkiem udaliśmy się do czterogwiazdkowego Hotelu Mercure należącego do międzynarodowej sieci hotelowej Accor. Kierowniczka recepcji - pani Anna Kamińska w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiła młodzieży strukturę organizacyjną obiektu i ofertę usług dodatkowych. W hotelu uczniowie mogli zobaczyć m. in. sale konferencyjne, pokoje typu standard, superior, privilege oraz apartament, w którym przebywają goście VIP, np. Agnieszka Chylińska czy Joanna Krupa. Zwiedziliśmy także salę restauracyjną, kawiarnię, cukiernię, recepcję oraz lobby hotelowe.
Na zakończenie pobytu w hotelu niespodzianką dla uczestników był słodki poczęstunek w postaci rogalików marcińskich, z których słynie Poznań.
Następnie w dobrych humorach wyruszyliśmy  do galerii przyglądając się po drodze ciekawym zabytkom, pomnikom Poznania. Młodzież miała wtedy czas wolny, w którym mogła się zintegrować, zjeść wspólnie posiłek czy też kupić drobne pamiątki i upominki.
W drodze powrotnej wszyscy choć zmęczeni, to zadowoleni już rozważali propozycję kolejnej wycieczki edukacyjno - integracyjno - rekreacyjnej :)

Opiekunowie:

Urszula Zbrożek
Beata Kamińska