Dnia 22 marca 2018 roku klasa Ib – uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa – brała udział w wycieczce zawodoznawczej. Miejscem wycieczki był pensjonat Afrodyta w Ośnie Lubuskim, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.
Afrodyta to nowoczesny, ekskluzywny kompleks, który oprócz usług typowo hotelowych oferuje zabiegi Spa, usługi gastronomiczne oraz produkty regionalne własnej produkcji.
Młodzież podczas spotkania miała okazję zapoznać się z pracą na stanowisku recepcjonistki, poznać, jak wygląda praca różnych pionów w resorcie. Uczniowie zostali oprowadzeni po części hotelowej, zobaczyli pokoje o różnych standardach, zwrócili uwagę na wyposażenie pokoi i apartamentów, co pozwoliło na ugruntowanie wiedzy poznanej na lekcjach w szkole. Odwiedzili również część Spa podziwiając piękne gabinety i gustowny wystrój oraz restaurację serwującą posiłki nie tylko gościom pensjonatu, ale także mieszkańcom.
Uczniowie otrzymali także materiały edukacyjne i promocyjne.
Na zakończenie pobytu grupa została zaproszona do sali kominkowej, a jednocześnie sali konferencyjnej przeznaczonej na spotkania biznesowe, gdzie przy poczęstunku spędziła kilka miłych chwil mając okazję na zadanie wielu pytań miłej pani recepcjonistce.
Wyrazem wdzięczności młodzieży za bardzo sympatyczne przyjęcie w obiekcie było pisemne podziękowanie oraz słodki upominek przekazane na ręce pani przewodniczki po hotelu, która poświęciła swój czas i zaangażowała się w edukację młodzieży od praktycznej strony.

 

Składamy serdeczne podziękowanie właścicielom kompleksu Afrodyta za współpracę
i umożliwienie odbycia wycieczki edukacyjnej.